ارتقاء سطح غواصی

در حال که آموزش دلیلی برای توسعه دانش و مهارت غواصی می باشد،تنها راه بدست آوردن تجربه برای یک غواص،غواصی کردن است.شرکت در دوره های تخصصی ارتقاء سطح غواصی و غواصی کردن با دیگران، برای شما بدست آوردن تجربه های بیشتر،تماشای موجودات و اکتشافات جدید و آشنایی با دوستان جدید را فراهم می سازد.

ارتقاء سطح غواصی

ارتقاء سطح غواصی

ارتقاء سطح غواصی به سطوح بالاتر امری مهم و غیر قابل اجتناب برای غواصانی است که می خواهند از مرزهای دوره های مقدماتی غواصی عبور کنند و وارد مرحله ی جدیدی از این دنیای شگفت انگیز شوند تا بتوانند از توانایی هایی که در سطوح بالاتر بدست می آورند برای ماجراجویی های بیشتر در عمق بیشتر و ورای محدودیت های سطوح قبل استفاده کنند.

منظور از ارتقاء سطح غواصی فقط رفتن از یک سطح به سطح بعدی نیست.بلکه هدف یادگیری و به کار بردن مهارت های غواصی به بهترین و با کیفیت ترین شکل در زمان غواصی است.

تمرین در غواصی

بیایید به کمی قبل تر برگردیدم جایی که فردی به تازگی به غواصی علاقه مند شده و می خواهد وارد بزرگترین و با شکوه ترین محیط زیستی که وجود دارد بشود.خوب ابتدا آموزش مقدماتی خود را با یک مربی یا مرکز آموزش غواصی آغاز می کند.در نهایت پس از گذراندن چند ساعت کلاس تئوری و ۴ یا نهایتا ۵ مرحله غواصی مدرک دوره مقدماتی خود را دریافت می کند.ولی آیا این سطح از غواصی برای فردی که می خواهد از غواصی لذت ببرد و دفعات بیشتری غواصی کند کافی است!؟شما چه فکر می کنید؟

کسب مهارت در غواصی

برای درک بهتر موضوع می خواهیم آموزش غواصی را با رانندگی مقایسه کنیم.روز اولی که رانندگی را شروع کردید بیاد بیاورید.احتمالا ابتدا با اصول و مقررات رانندگی آشنا شدید و سپس با گذراندن جلسات عملی گواهینامه را دریافت کردید.ولی آیا می توانستید بلافصله بعد از دریافت گواهینامه به مسافرت های راه دور با جاده های متفاوت و خطرناک بروید؟ قطعا خیر.چون در آن زمان هنوز تجربه کافی برای انجام چنین کاری نداشتید.جاده ، مسافرت و سرعت زیاد کمی برایتان ناشناخته بود.ولی با رانندگی در شهر به دفعات زیاد و کسب تجربه کافی اولین سفرتان به عنوان راننده را با موفقیت سپری کردید.

اصول غواصی

همین اصول دقیقا در غواصی هم وجود دارد.برای اینکه بتوانید سطح غواصی تان را ارتقاء دهید باید مهارت های سطحی که آموزش دیده اید را بارها و بارها تمرین کنید.ارتقاء سطح غواصی از طرف تمام مراکز آموزشی بین المللی غواصی توصیه شده است.

هدف از ارتقاء سطح غواصی

حتما تا کنون به ضرورت ارتقاء سطح غواصی پی برده اید ولی شاید این فکر به ذهنتان خطور کرده باشد که آیا واقعا تمرین مهارت های غواصی ضرورت دارد؟برای پاسخ به این سوال بهتر است به مزایایی که ارتقاء سطح غواصی برایتان به همراه دارد بپردازیم :

غواصی مانند یک ماهی !

با تمرین مکرر مهارت های غواصی می توانید دقیقا مانند یک ماهی به عمق های بیشتر بروید ، در عمق ثابت بدون حرکت بایستید یا بدون کاهش یا افزایش عمق در عمق ثابت غواصی کنید ، بدون برخورد با اجسام یا سایر جانوران با فاصله بسیار نزدیک به آن ها غواصی کنید ، غواصی را از یک نقطه شروع کنید و پس طی کردن مسیری طولانی دوباره به همان نقطه بازگردید ، هنگام غواصی از جهت ها مطع باشید و بدانید به چه سمتی غواصی می کنید ، افزایش مدت زمان غواصی تا ۵ برابر حالت معمول ، آمادگی کامل با مواجه شدن با هر موقعیتی را داشته باشید و …

اعتماد به نفس بالا در غواصی

اعتماد به نفس در غواصی بسیار مهم و حیاتی می باشد زیرا تمام عملکرد شما هنگام غواصی تاثیرپذیر از همین امر هست و فقط زمانی می توانید بهترین عملکرد را داشته باشید که به خود و مهارت هایی که آموخته اید اعتماد بالا داشته باشید . زمانی که به مهارت های غواصی خود اعتماد کافی داشته باشید بدون هیچ دغدغه ای می توانید در هر محیط آبی غواصی کنید.

لذت بردن از غواصی

مهمترین هدف در هر غواصی لذت بردن از آن است. بیشترین لذت را در غواصی زمانی تجربه می کنید که به تمام مهارت های غواصی خود تسلط کافی داشته باشید چون در این حالت مانند مثال رانندگی که در بالا گفتیم با دارا بودن مهارت بالا در غواصی همه کارها به صورت خودکار توسط بدنتان انجام می شود و شما فقط از هر آنچه که می بینید و انجام می دهید لذت می برید.

ثبت نام در دوره ارتقاء سطح غواصی

آبکاوان ارتقاء سطح غواصی شما را تضمین می کند. با ثبت نام در دوره ارتقاء سطح غواصی در هر سطحی که هستید از غواصی بیشتر لذت ببرید و محدودیت های کنونی را کنار بگذارید تا همراه با تیم حرفه ای آبکاوان به ماجراجویی و کسب تجربه جدید در دنیای بی نظیر آب های آزاد بپردازیم.

با پر کردن فرم ارتقاء سطح غواصی زیر سطح غواصی خود را به مرحله بعد ببرید. پس از تکمیل فرم با شما تماس خواهیم گرفت.

فرم ثبت نام دوره ارتقاء سطح غواصی